"Θρίλερ" στο Μάνδαλο

Σε ένα παιχνίδι γκραν-γκινιόλ, το Μάνδαλο έκανε την έκπληξη αποκλείοντας τον Αλμωπό Αριδαίας στην παράταση, περνώντας έτσι στον τελικό του κυπέλλου Πέλλας.

Μπορεί τις δύο ομάδες να χωρίζει μια κατηγορία, ωστόσο η Δόξα Μανδάλου εμφανίστηκε αποφασισμένη να παλέψει τον αγώνα, προηγήθηκε 2 φορές και σε ορισμένα κρίσιμα σημεία της αναμέτρησης στάθηκε τυχερή, έχοντας σε καλή μέρα και τον τερματοφύλακα Μίγγα. Στο 9΄ ο Τουρμάνης έκανε το 1-0, ισοφάρισε για τον Αλμωπό στο 65΄ ο Τορέντσης. Στο 70΄ ο Γκίλης πέτυχε το 2-1, για να ισοφαρίσει τρία λεπτά αργότερα ο Βοτάρης. Το σκορ έκλεισε στο 102΄ ο Παπαχρήστος. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα δοκάρι (43΄ Γκίλης, 109΄ Χ. Ελευθεριάδης), δύο παίκτες του Αλμωπού αποβλήθηκαν με δεύτερη κίτρινη, οι Τσιρακίδης (78΄), Χ. Ελευθεριάδης (120΄).

Στον άλλο ημιτελικό θα αγωνιστούν Καλύβια-Γαλατάδες.