Συνεχίζει αήττητη η Κοπεγχάγη

Συνεχίζει ακάθεκτη η Κοπεγχάγη, και μπορεί να είχε το βλέμμα στη Ρωσία και το ματς με την Καζάν, ωστόσο δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει εντός της Νόρτσελαντ 2-1 και να διατηρήσει το αήττητο.Ένα ακόμα βήμα τίτλου έκανε η Κοπεγχάγη, καθώς επικράτησε 2-1 της Νόρτζελαντ. Μπορεί να μην είχε… Ν’ Ντόι σκόρερ, ωστόσο τα κάστανα από τη φωτιά έβγαλε ο Σαντίν. Ο Κλαουντεμίρ στο 30` άνοιξε το σκορ και τρία λεπτά αργότερα ο Βραζιλιάνος με πέναλτι πέτυχε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι, μείωσαν στο 75ο λεπτό με τον Γκίτγιερ.

Ο Στάλε Σολμπάκεν, χρησιμοποίησε τους: Βίλαντ, Πόσπεχ, Κλαουντεμίρ, Ματίας Γιόργκενσεν, Σαντίν, Αντονσον, Εντόι, Βεντ, Βίνγκααρντ (64` Ντιλέινι), Μπολάνος (74` Γκρόνκιερ) και Κβιστ Γιόργεκνσεν (64` Κρίστενσεν).