Στους 8 με θρίλερ η Πάρμα

Όσες συγκινήσεις δεν είχε το παιχνίδι της Πάρμα και της Φιορεντίνα στην κανονική διάρκεια του αγώνα της είχε στο δεύτερο ημίχρονο… της παράτασης οπού μέσα σε 4 λεπτά η Πάρμα πήρε την πρόκριση με ανατροπή.Συγκλονιστικό παιχνίδι για τους 16 του κυπέλλου Ιταλίας μεταξύ της Πάρμα και της Φιορεντίνα. Οι δυο ομάδες δεν κατάφεραν να λύσουν της διαφορές τους στην κανονική διάρκεια του αγώνα και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.Εκεί στο πρώτο ημίχρονο καμία από τις δυο ομάδες δεν σκόραρε, όμως στο δεύτερο ημίχρονο… άνοιξαν οι ασκοί του Αιόλου.Ο Σαντάνα
σκόραρε στο 114’ ανοίγοντας το σκορ για την Φιορεντίνα και κάνοντας τους συμπαίκτες του να πιστέψουν ότι η υπόθεση πρόκριση τελείωσε.Όμως ο Ερνάν Κρέσπο είχε διαφορετική γνώμη. Στο αμέσως επόμενο λεπτό ισοφάρισε, όμως δεν σταμάτησε εκεί. Στο 117’ έκανε το 2-1 ολοκληρώνοντας μέσα σε 4 λεπτά την ολική ανατροπή της Πάρμα που πλέον περιμένει τον αντίπαλο της στους 8 που θα είναι ο νικητής του ζευγαριού Παλέρμο – Κιέβο.Πάρμα – Φιορεντίνα 2-1(115’,