Στο ρελαντί η Σεβίλλη

Η απογοητευτική εμφάνιση και η μεσοβδόμαδη ήττα στο Βαγιαδολίδ «ξύπνησε» την Σεβίλλη, η οποία επικράτησε εύκολα με 3-0 της Χιχόν και ανέβηκε στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.Τα πράγματα για την ομάδα της Ανδαλουσίας έγιναν εύκολα από το 8ο μόλις λεπτό, όταν και ο Κανουτέ με σουτ άνοιξε το σκορ. Στο 32', η κατάσταση για την Σεβίλλη απλοποιήθηκε ακόμα περισσότερο καθώς αποβλήθηκε για τους φιλοξενούμενους ο Μπίλιτς, με την ομάδα του Αλβάρεθ να «κλειδώνει» τη νίκη στο 53' με κεφαλιά του Λουίς Φαμπιάνο. Η Χιχόν έμεινε με εννέα παίκτες λόγω της αποβολής του Άνχελ στο 79' και ένα λεπτό αργότερα ο Κάλα με κεφαλιά έγραψε το 3-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.Σάββατο (17/04)Σεβίλλη-Χιχόν 3-0 (8' Κανουτέ, 53' Λουίς Φαμπιάνο, 80' Κάλα)Εσπανιόλ-Μπαρτσε