Στο... κόλπο η Μαρσέιγ!

Η Μαρσέιγ επικράτησε δύσκολα της Σεντ Ετιέν με 2-1 και παρέμεινε στο παιχνίδι της διεκδίκησης του τίτλου. Παραπαίουν Οσέρ (1-1 με Αρλ) και Μονακό (ήττα 2-0 από Μπρεστ).Παραμένει στο παιχνίδι η Μαρσέιγ

Σε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στο «Βελοντρόμ» η Μαρσέιγ επικράτησε δύσκολα της Σεντ Ετιέν με 2-1 και διατηρεί τις ελπίδες της για την κατέκτηση του τίτλου, καθώς πλησίασε, έστω και με παιχνίδι περισσότερο, την Λιλ στους 3 βαθμούς. Οι δύο ομάδες δημιούργησαν
και έχασαν πάρα πολλές ευκαιρίες, όμως στο τέλος εκείνοι που χαμογέλασαν ήταν οι Μασσαλοί, που με τέρματα των Λούτσι στο 68' και του Ρεμί στο 79' επικράτησαν με 2-1, με τους φιλοξενούμενους απλά να μειώνουν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Λαντρέν.

Μεγάλο «διπλό» για Σοσό

Στα υπόλοιπα παιχνίδια, μεγάλη νίκη πήρε η Σοσό στο «Φελίξ Μπολάρ» επί της Λανς με 3-2. Τα «λιονταράκια» προηγήθηκαν μόλις στο 6' με τον Μορίς-Μπελέ, διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 30' με τον Μάιγκα. Οι γηπεδούχοι μπήκαν ξανά