Στη Ρόδο το ντέρμπι!

19:21 7/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Η Ρόδος ήταν η μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι του Νοτίου Ομίλου της Football League 2, καθώς κέρδισε με 1-0 την Κόρινθο, την προσπέρασε βαθμολογικά και απέχει έναν πόντο από την κορυφή!Οι γηπεδούχοι είχαν τον πρώτο λόγο σε ολόκληρη τη διάρκεια του ημιχρόνου και έφτασαν στο γκολ με πέναλτι του Μανίκα στο 27’. Την... εσχάτη των ποινών είχε κερδίσει ο ίδιος ο σκόρερ έπειτα
από μαρκάρισμα του Παπαευθυμίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Κόρινθος έψαξε την ισοφάριση και έφτασε κοντά στο γκολ στο 55’ με τον Παυλίδη, όμως ο Ριγανάς είπε… όχι. Οι Ροδίτες, καλά οργανωμένοι στην άμυνα, άντεξαν στην πίεση και έφτασαν σε μια πολύ μεγάλη νίκη όσον αφορά το εισιτήριο της ανόδου!

Ρόδος: Ριγανάς, Σ. Καντιμοίρης (90' Παπαδημήτρης), Ανωγειανάκης, Μπιμπίρης, Παπαδόπουλος, Κεφαλούκος, Τοπάλης, Γήττας (84' Σκαρλάτος), Γ. Καντιμοίρης, Μανίκας (71' Τσιφλίδης) , Κακλαμάνος.

Κόρινθος: Αρχοντάκης, Χουστουλάκης (60' Χριστοδουλάκης), Παπαευθυμίου (60' Καφαντάρης), Σπυρόπουλος, Ψυχογιόπουλο