Σοκ και... κορυφή για Γιουνάιτεντ! (video)

Με τον τρόπο που συνήθως κερδίζει έχασε βαθμούς στο «Σεντ Αντριους» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι Κόκκινοι Διάβολοι ισοφαρίστηκαν στο 89' από την Μπέρμιγχαμ (1-1) παρόλα αυτά βρέθηκαν στην κορυφή, συγκάτοικοι με την Σίτι.Σε ένα μέτριο πρώτο μέρος, η ομάδα του Αλεξ Φεργκιουσον, είχε την υπεροχή και έχασε την ευκαιρία να ανοίξει το σκορ στο 19' με τον Ράιαν Γκιγκς. Ο Ουαλός άσος της Γιουνάιτεντ μετά από σέντρα από τα δεξιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι του Γκριν για να πάνε οι δύο ομάδες με 0-0 στα αποδυτήρια
για την ανάπαυλα. Στην επανάληψη και το 58', ο καλύτερος παίκτης του πρώτου μισού της Premier League, Ντίμιταρ Μπερμπάτοφ, μετά από συνδυασμό με τον Γκίμπσον έκανε το 0-1 με δεξί σουτ, ενώ τρία λεπτά μετά βρέθηκε κοντά στο δεύτερο γκολ  ξανά με σουτ από το ύψος της περιοχής στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι και άουτ.

Οσο η ώρα περνούσε η Μπέρμιγχαμ κέρδιζε μέτρα και οι φιλοξενούμενοι προσπαθούσαν απλά να κρατήσουν τη νίκη. Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο ΜακΛις πέρασε στο ματς τους Ζ