Συνεχίζουν με «διπλά»

Φαίνεται ότι οι έδρες τους δεν τις... εμπνέουν. Ή τουλάχιστον έχουν μεγαλύτερα κίνητρα για μια νίκη μακριά από το «σπίτι» τους. Η Βουλιαγμένη, όπως έγινε και στις δύο προηγούμενες περιπτώσεις, έφυγε με το «διπλό» από την Πάτρα, επικρατώντας της τοπικής ΝΕΠ με 7-6 και πήρε το προβάδισμα με 2-1 στη σειρά της Α1 πόλο των ανδρών για τις θέσεις 3-4. Ανεβάζοντας την απόδοσή τους στην επανάληψη, κι ενώ το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (3-3) για τις δύο ομάδες, οι «μπέμπηδες» επανέλαβαν
ό,τι έκαναν στον πρώτο αγώνα κι ό,τι έκανε με τη σειρά της και η ομάδα της Πάτρας πριν από μερικές μέρες στο κολυμβητήριο του Λαιμού. Πλέον, το συγκρότημα του Γιάννη Γιαννουρή έχει την ευκαιρία να «τελειώσει» τη σειρά την ερχόμενη Τρίτη (2/6, 7μ.μ.) και να εξασφαλίσει το τρίτο εισιτήριο της Ευρωλίγκα. Σε περίπτωση που δούμε ξανά το ίδιο σενάριο, οι δυο ομάδες θα λύσουν τις διαφορές τους μια και καλή στην Πάτρα. Τα οκτάλεπτα: 3-1, 0-2, 1-2, 2-2 ΝΕ ΠΑΤΡΩΝ (Τρούμπιτς): Λέντζος, Μιλοσλάβιτς, Βασιλείου, Ρατσούνιτσα, Φαναρι