Σιναμά και... (Πον)γκόλ!

Αν και βρέθηκε να χάνει με 0-2 και να παίζει με δέκα, η Σαραγόσα πήρε βαθμό κόντρα στη Σπόρτινγκ. «Δράστης» ο Σιναμά Πονγκόλ, που σκόραρε δύο φορές σε τέσσερα λεπτά.Στον πάτο, χωρίς νίκη...Ούτε τώρα κατάφερε να πάρει την πρώτη της νίκη στη φετινή Primera Division η Σαραγόσα, η οποία πρέπει να είναι ευχαριστημένη με τον έναν βαθμό που έβαλε στο σακούλι κόντρα στη Σπόρτινγκ Χιχόν. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 32' με αυτογκόλ του Ομπράντοβιτς (0-1), ενώ έκαναν το 0-2 στο 49' από τη βούλα του πέναλτι με τον Κάστρο να ευστοχεί, ενώ ένα λεπτό πριν αποβλήθηκε ο Γιάροσικ. Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα, το κλαμπ της Αραγονίας δεν έφυγε με άδεια χέρια από το «Λα Ροσαλέδα», καθώς ο Γάλλος επιθετικός Σιναμά Πονγκόλ σκόραρε δύο φορές μέσα σε τέσσ