Σάντος: Μας έλειψε η ηρεμία

Απογοητευμένος εμφανίστηκε στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός του ΠΑΟΚ, Φερνάντο Σάντος μετά το τελικό 1-0 από την ΑΕΚ. Βάσει της εικόνας που παρουσίασαν οι δύο ομάδες μέσα στον αγωνιστικό χώρο, ο ΠΑΟΚ δεν άξιζε την ήττα σύμφωνα με τον Σάντος. «Προσπαθήσαμε πολύ στο πρώτο ημίχρονο, όπου κυριαρχήσαμε. Δημιουργήθηκαν οι προϋποθέσεις για να σκοράρουμε, δυστυχώς όμως δεν τα καταφέραμε και η ΑΕΚ στη μοναδική φορά που βρέθηκε στην εστία μας, χωρίς καν να θεωρείται ευκαιρία, πέτυχε ένα γκολ κόντρα στη ροή του αγώνα. Στην ανάπαυλα προσπαθήσαμε να ηρεμήσουμε τους παίκτες και να τους κάνουμε να σηκώσουν ψηλά το κεφάλι. Μπήκαμε καλά στο δεύτερο ημίχρονο, φυσιολογικά η ΑΕΚ γύρισε πίσω τις γραμμές της για να αμυνθεί μαζικά και αναζητώντας την αντεπίθεση. Είχαμε