Πρώτη νίκη για ΤΣΣΚΑ!

Την πρώτη της νίκη στη φετινή διοργάνωση του Τσάμπιονς Λιγκ πήρε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, η οποία επικράτησε με 2-1 της Μπεσίκτας στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου. Οι Ρώσοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Μεταμορφωμένη προς το καλύτερο η ομάδα του Χουάντε Ράμος, η οποία μετά την απογοητευτική εμφάνιση της πρεμιέρα έδειξε εξαιρετικά δείγματα. Για ακόμα ένα ματς ο Τζαγκόεφ ήταν ο κουρφαίος και ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 7'. Οι γηπεδούχοι έχασαν ευκαιρίες, ωστόσο στο 61' ο Κράσιτς κατόρθωσε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας του. Η Μπεσίκτας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Εκρέμ Νταγκ ΤΣΣΚΑ Μ. (Χουάντε Ράμος): Ακινφέγεφ, Σεμπέρας, Ιγκ