Πρώτη η Χαλκίδα

17:25 5/9/2010 - Πηγή: Gazzetta
Ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας κατέκτησε την πρώτη θέση στο πανελλήνιο πρωτάθλημα ανάπτυξης σλάλομ στις μικρές κατηγορίες που διεξήχθη στο Ελληνικό, με 7 χρυσά, 4 ασημένια και 4 χάλκινα μετάλλια.Τη δεύτερη θέση κέρδισε το Αθλητικό, Πολιτιστικό, Οικολογικό σωματείο Τύμφη Κόνιτσας με 4 χρυσά, 5 ασημένια και δύο χάλκινα, ενώ τρίτο κατετάγη ο Αθλητικός Σύλλογος Αθηναϊκή Λέσχη καγιάκ με ένα ασημένιο κι ένα χάλκινο μετάλλιο.Αξίζει να σημειωθεί ότι για πρώτη φορά φέτος εντάχθηκε στο πρόγραμμα των αγώνων και η προαγωνιστική κατηγορία, όπου συμμετείχαν αγόρια και κορίτσια 8-10 ετών. Σε αυτή τη κατηγορία τη πρώτη θέση κατέλαβε ο Αθλητικός σύλλογος Αθηναϊκή Λέσχη καγιάκ κερδίζοντας δύο χρυσά και δύο ασημένια. Ακολούθησαν στη κατάταξη ο Ναυτικός Όμιλος Χαλκίδας με 2 χρυσά και το Αθ