Πρωταθλητές υπό αμφισβήτηση

Πραγματοποιήθηκε ο τελικός πρωταθλήματος παίδων Χαλκιδικής, με τη διαφορά πως εξακολουθεί να υπάρχει εκκρεμότητα, με αποτέλεσμα ίσως το κύπελλο να αλλάξει χέρια!

Στο στάδιο «Γεράσιμος Χάνος» των Σημάντρων συναντήθηκαν Ελπίς Πολυγύρου και Όλυνθος, με τον αγώνα να εξελίσσεται αμφίρροπος στο πρώτο μέρος. Στην επανάληψη η Όλυνθος κυριάρχησε κι έφθασε στην επιτυχία με 4-0. Στο 30΄ ο Γ. Ευαγγελινός άνοιξε το σκορ, ακολούθησαν τα τέρματα από τους Μουτουρίδη (42΄), Καγιαμπασλίδης (57΄), Τσολμεκτσόγλου (59΄). Ο αγώνας αποτελούνταν από 2 τριαντάλεπτα ημίχρονα, αξίζει να σημειωθεί ότι με τη λήξη οι άνθρωποι της Ελπίδος Πολυγύρου κατέθεσαν ένσταση για αντικανονική συμμετοχή 2 ποδοσφαιριστών της Ολύνθου (περιπτώσεις πλαστοπροσωπίας). Διαιτητής: Γουρλομάτης (Παρέση, Μάνιος). Την τελική απόφαση για την τύχη της ένστασης θα πάρει η ΕΠΣ Χαλκιδικής.