«Προπόνηση» με Μάλτα

Τη δεύτερη νίκη της σε τρεις αναμετρήσεις πέτυχε η Εθνική υδατοσφαίρισης των νέων ανδρών, η οποία συνέτριψε την Μάλτα με 20-6, στο πλαίσιο του Μεσογειακού Κυπέλλου που διεξάγεται στη Λάρνακα.Χωρίς να συναντήσει την παραμικρή δυσκολία η ελληνική ομάδα «καθάρισε» από την πρώτη κιόλας περίοδο το ματς, ενώ έκλεισε το ημίχρονο με το υπέρ της 12-0! Η Μάλτα, που σημείωσε το πρώτο της γκολ στο τρίτο οκτάλεπτο, δεν «απείλησε» σε κανένα σημείο του αγώνα το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που είχε ως κορυφαίους τους Σολανάκη και Γεννηδουνιά με 5 και 4 τέρματα αντίστοιχα.Το Σάββατο (25/9, 7 μ.μ.) η Εθνική ολοκληρώνει τις υποχρεώσεις της στη Μεγαλόνησο, κόντρα στη διοργανώτρια Κύπρο.Τα οκτάλεπτα: 7-0, 5-0, 4-4, 4-2.Τα γκολ της Εθνικής ση