Προκρίθηκαν οι νέοι Δράμας

Δύο νίκες πέτυχε η ΕΠΣ Δράμας στο εξ αναβολής παιχνίδι με την ΕΠΣ Έβρου για το πρωτάθλημα μικτών ομάδων Ενώσεων.

Στην περίπτωση των παίδων, η νίκη ήταν απλά γοήτρου, αφού ήδη έχουν προκριθεί Θράκη και Καβάλα, ωστόσο στους νέους η Δράμα με τη νίκη της πέρασε στην επόμενη φάση, μαζί με την Ξάνθη.

ΠΑΙΔΕΣ ΔΡΑΜΑΣ-ΠΑΙΔΕΣ ΕΒΡΟΥ 3-2: Πήρε τελικά τη νίκη στο τελευταίο λεπτό της συνάντησης

η Δράμα, σε ένα ματς που έδειχνε ότι θα έληγε ισόπαλο. Στο 11΄ ο Κουτσούκης με κοντινό σουτ έκανε το 0-1, δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε ο Ιωαννίδης, με ψηλοκρεμαστό πλασέ πάνω από τον τερματοφύλακα. Στο 18΄ ο Ρεβυθόπουλος με συρτό, γωνιακό σουτ πέτυχε το 2-1, στο 47΄ ο Κυριαζάκης με φάουλ από το ύψος της περιοχής, ισοφάρισε. Τέλος, στο 80΄ ο Βραμέντσαλης με κοντινό πλασέ διαμόρφωσε το 3-2. Πολύ καλός ο διαιτητής Μηλιάδης από Θεσσαλονίκη.

ΝΕΟΙ ΔΡΑΜΑΣ-ΝΕΟΙ ΕΒΡΟΥ 3-0: Ένα βαθμό χρειάζονταν οι νέοι Δράμας, που τελικά κυριάρχησαν στ