Πλήρωσε την αστοχία της η Ελασσόνα

16:36 7/2/2011 - Πηγή: Gazzetta
Σ΄ ένα δυνατό παιχνίδι και από τις δυο ομάδες, η Ελασσόνα δεν κατάφερε, παρόλο που είχε καλές ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα, να πάρει το θετικό αποτέλεσμα στο Πετρωτό και ηττήθηκε με 1- 0 με γκολ που πέτυχε ο Ιορδανίδης με κεφαλιά, στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα, στο 88ο λεπτό.Την πρώτη καλή ευκαιρία του αγώνα είχε η τοπική ομάδα, στο 4΄, όταν μετά από εκτέλεση φάουλ από δεξιά, η μπάλα κατέληξε στον Γιαννουλίδη και σχεδόν πάνω από τη γραμμή κατάφερε να στείλει την μπάλα ψηλά άουτ. Στο 10΄ ήταν η σειρά της Ελασσόνας
να απειλήσει με τον Κατσαβό, με σουτ έξω από την περιοχή, ο Νικολαΐδης στη σωστή θέση δε θα έχει πρόβλημα να μπλοκάρει τη μπάλα. Στο 20΄ η Ελασσόνα πάλι στην επίθεση με το Λιόλιο, που μετά από όμορφη ενέργεια μπαίνει από δεξιά στην περιοχή της Θύελλας, αλλά το σουτ που επιχείρησε κατέληξε άουτ και στο 21΄ ο Μουρκάκης για τη Θύελλα έκανε το σουτ έξω από την περιοχή, αυτό όμως κατέληξε απελπιστικά άουτ .Στο δεύτερο ημίχρονο η Ελασσόνα μπήκε πιο δυνατά και ήταν αυτή που α