Πήρε βαθμό με «Ρόνι»

Ένα γκολ του Ροναλντίνιο στο 83ο λεπτό απέτρεψε μία ακόμα ήττα για την Μίλαν, ωστόσο ίσως δεν σταθεί αρκετό για να σώσει τον Λεονάρντο. Οι «ροσονέρι» έμειναν στο 1-1 με την Αταλάντα, παρότι έπαιζαν για περίπου μία ώρα με παίκτη περισσότερο. Γκέλαρε η Σαμπντόρια που ήρθε ισόπαλη 1-1 με την Πάρμα, ενώ η Ρόμα είχε σε μεγάλη μέρα τον Τότι, ο οποίος με δύο γκολ οδήγησε την ομάδα του στο 2-1 επί της Νάπολι. Στο 0-0 έμειναν Φιορεντίνα και Λάτσιο. Μία ακόμα τραγική εμφάνιση προστέθηκε στα... πεπραγμένα της φετινής Μίλαν. Οι «ροσονέρι», πάντως, έσωσαν την παρτίδα και κατόρθωσαν να πάρουν ισοπαλία 1-1 μέσα στο Μπέργκαμο με την Αταλάντα, αποτέλεσμα πάντως που δύσκολα θα διατηρήσει τον Λεονάρντο στον πάγκο. Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί με τον Τιριμπόκι στο 21ο λεπτό, όμως η αποβολή του Ραντοβ