Πήρε το όπλο του ο Ρούνεϊ

Μετά το... ρεπό του στην ήττα από την Έβερτον, ο Ρούνεϊ «ξαναχτύπησε» οδηγώντας με δύο γκολ την Γιουνάιτεντ στη νίκη με 3-0 επί της Γουέστ Χαμ. Το άλλο τέρμα ο Όουεν.Ο Ρούνεϊ δεν είχε σκοράρει απέναντι στην Έβερτον, η Γιουνάιτεντ έχασε με 3-1, όμως ο Άγγλος επιθετικός επέστρεψε στα γκολ και μαζί του επέστρεψε στις νίκες η ομάδα του Φέργκιουσον κερδίζοντας με 3-0 την Γουέστ Χαμ. Στο 38', η Μάντσεστερ έβγαλε μία εξαιρετική αντεπίθεση, ο Μπερμάτοφ πάσαρε στον Βαλέντσια, αυτός με την μία τροφοδότησε τον Ρούνεϊ που από κοντά δεν δυσκολεύτηκε να γράψει το 1-0. Δέκα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, και πάλι ο Βαλέντσια βρήκε τον Ρούνει, ο οποίος ξανά με κεφαλιά πέτυχε το 2-0. Στο 80', ο Όουεν με πλασέ μέσα από την περιοχή έπειτα από πάσα του Σκόουλς έγραψε το 3-0