Πήρε το ντέρμπι η Παρτιζάν!

Με ένα γκολ του Μορέιρα στην αρχή του παιχνιδιού, η Παρτιζάν πήρε το μεγάλο ντέρμπι επί του Ερυθρού Αστέρα κερδίζοντας με 1-0 στην έδρα του αιωνίου αντιπάλου της! Χωρίς επεισόδια τελείωσε ο αγώνας.Ο Μορέιρα εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο το τραγικό λάθος του αρχηγού των γηπεδούχων, Τζόρτζεβιτς που γύρισε απρόσεκτα την μπάλα στον τερματοφύλακα Σταμένκοβιτς και έβαλε από το 6ο λεπτό την Παρτιζάν μπροστά στο σκορ. Ο Αστέρας είχε δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο όμως στο δεύτερο «εξαφανίστηκε» και έτσι οι πρωταθλητές Σερβίας κράτησαν εύκολα το 1-0.Με αυτή τη νίκη, η Παρτιζάν έφτασε τους 22 βαθμούς όσους έχει και ο Ερυθρός Αστέρας ο οποίος έχασε για πρώτη φορά στο πρωτάθλημα.Αξίζει, επίσης, να σημειωθεί πως στο γήπεδο του Ερυθρού Αστέρα βρέθηκαν