Πήρε το εισιτήριο η Ακτή!

Ένα γκολ του Ντρογκμπά στο 67ο λεπτό ήταν αρκετό για να δώσει στην Ακτή Ελεφαντοστού την ισοπαλία 1-1 στο Μαλάουι χαρίζοντας παράλληλα την πρόκριση στο Μουντιάλ για τους «Ελέφαντες». Οι γηπεδούχοι είχαν προηγηθεί λίγο νωρίτερα με τον Ενγκουίρα, ωστόσο ο επιθετικός της Τσέλσι, που είχε περάσει ως αλλαγή στο 65', απάντησε άμεσα και έστειλε την ομάδα του στα γήπεδα της Νοτίου Αφρικής για δεύτερη συνεχόμενη φορά. Μεγάλη νίκη με 1-0 μέσα στην Ζάμπια πέτυχε η Αίγυπτος, χάρη σε γκολ του Ράμπο στο 70ο λεπτό. Οι πρωταθλητές Αφρικής έφτασαν στους 10 βαθμούς την Αλγερία, η οποία έχει παιχνίδι λιγότερο, και πλέον η αναμέτρηση των δύο ομάδων στο Κάιρο την τελευταία αγωνιστική θα κρίνει ποια θα πάρει το εισιτήριο για το Μουντιάλ.