Πιο άνετα δεν γίνεται!

Μέσα σε 12 λεπτά η Κέρκυρα έφτασε στην πιο άνετη νίκη της σεζόν, κερδίζοντας με 3-0 τον απογοητευτικό Πανσερραϊκό! Βήμα παραμονής για τους Φαίακες, αποχαιρετούν την κατηγορία τα «λιοντάρια».
Η εικόνα των δύο ομάδων στα πρώτα λεπτά του αγώνα δεν προϊδέαζε σε τίποτα αυτό που βλέπαμε αργότερα. Ο Πανσερραϊκός μπήκε πιο δυνατά και ήταν αποφασισμένος να πάρει από την αρχή του ηνία του αγώνα, έχοντας αρκετά δραστήριο τον Μπέλιτς από
την δεξιά πλευρά αλλά και τον Λεοζίνιο, ο οποίος στο 9ο λεπτό είχε και την πρώτη καλή στιγμή αλλά το σουτ του έφυγε άουτ. Η Κέρκυρα, από την μεριά της, ήταν πολύ μουδιασμένη και αγχωμένη όμως από το 20’ και μετά, οι εσωτερικές αλλαγές του Μπάντοβιτς που ελευθέρωσε τον Γραμμόζη ανέβασαν τους γηπεδούχους.

Το σουτ του Επστάιν που πέρασε άουτ ήταν η πρώτη καλή στιγμή για την Κέρκυρα, η οποία στο επόμενο τέταρτο ήταν σαρωτική! Στο 24’ και στο 32’ ο Μαζνόφ έβγαλε δύο ασίστ στους Επστάιν και Ιώαννου και οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα ισάριθμων γκολ, ενώ σ