Παρτι-ζαν για νταμπλ!

Μετά από ένα παιχνίδι γεμάτο φάσεις και διακοπές, η Παρτιζάν πήρε μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στον τελικό του κυπέλλου Σερβίας, καθώς επικράτησε του Ερυθρού Αστέρα με 2-0.Υπό το βλέμμα 20.000 θεατών, η Παρτιζάν υποδέχτηκε στον πρώτο αγώνα των ημιτελικών του Σερβικού κυπέλλου, τον μεγάλο της αντίπαλο, Ερυθρό Αστέρα. Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ καλά με τον Αστέρα να πλησιάζει το γκολ στο πρώτο μόλις λεπτό, αλλά, μόλις, στο 4’ οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Γκανέζο Ταγκόε.
Γκολ και διακοπήΜπορεί συνολικά στο πρώτο ημίχρονο,
οι φιλοξενούμενοι του Ερυθρού Αστέρα να ήταν καλύτεροι, αλλά με την έναρξη του δευτέρου, ο Ταγκόε έκανε και το 2-0 για τους «ασπρόμαυρους» και το γήπεδο πήρε πραγματικά φωτιά. Πυρσοί και καπνογόνα έκαναν την εμφάνισή τους και το «Παρτίζαν Στάντιον» και ο διαιτητής αναγκάστηκε να σταματήσει το παιχνίδι για αρκετά λεπτά, μέχρι να ηρεμήσουν τα πνεύματα.Το παιχνίδι τελικά συνεχίστηκε και η Παρτιζάν, πλέον, είναι κοντά στο νταμπλ, αφού έχει ξεφύγει και στο