Ωραίος και μοιραίος...

Δύο υπέροχα γκολ των Κονέ (27') και Τζιμπούρ (55') έγραψαν το τελικό Ηρακλής-ΑΕΚ 1-1. Καλύτερη συνολικά η Ένωση, που έχασε και πέναλτι με τον Αλγερινό στο 87'!Η ΑΕΚ μπήκε φουριόζα στο ματς και στα πρώτα τρία λεπτά είχε προλάβει να απειλήσει δύο φορές τον Ηρακλή, με τους Μπλάνκο και Μαντούκα. Το παιχνίδι είχε αρκετά γρήγορο ρυθμό στο ξεκίνημα του και αυτό βοηθούσε την Ένωση, που ήταν κι αυτή που το επεδίωξε. Οι κιτρινόμαυροι λειτουργούσαν πολύ καλά στο πρώτο 10λεπτο, με την μπάλα να φτάνει πάντα σωστά στον Σκόκο κι αυτόν να την μοιράζει γρήγορα για τους επιθετικούς ή για τους παίκτες που έβγαιναν στα άκρα. Η ευκαιρία του Ηρακλή με τον Μιλάνο στο 10' ήταν μια... υπενθύμιση για την άμυνα της ΑΕΚ ότι υπάρχει και αντίπαλος, αλλά παράλληλα βοήθησε και ψυχολογικά του