Όλα έγιναν σε ένα λεπτό!

17:07 9/4/2011 - Πηγή: Gazzetta
Πανθρακικός και Παναιτωλικός αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1 στην Κομοτηνή στο παιχνίδι με το οποίο άνοιξε η αυλαία της 30ης αγωνιστκής της Football League με τα δύο τέρματα να επιτυγχάνονται σε διάστημα ενός λεπτού!Ο Πανθρακικός υποδέχθηκε τον Παναιτωλικό, με τους φιλοξενούμενους να κυριαρχούν στο πρώτο μέρος και να χάνουν κάποιες καλές ευκαιρίες με τους Θεοδωρίδη και Καούνο, όμως να μην μπορούν να βρουν το δρόμο προς τα δίχτυα. Στο
δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι αποφάσισαν να βγουν μπροστά και να κυνηγήσουν το γκολ, ήταν πιο επιθετικοί σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο και κατάφεραν να ανοίξουν στο σκορ στο 72' με σουτ του Αρσενίεβιτς μέσα από την περιοχή. Η... χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε ούτε ένα λεπτό, όμως, καθώς οι Αγρινιώτες έφεραν το παιχνίδι στα ίσα στο 73'! Ο Θεοδωρίδης επιχείρησε το σουτ, η μπάλα βρήκε στον Νατσούρα και κατέληξε στο βάθος της εστίας του Κουτσόπουλου για το 1-1! Τίποτα δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν τους βαθμούς. Ο Παναιτωλικός πλέον, μετά τη δεύτερη συνεχόμενη ισοπαλία του, χάνει έδαφος στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος, ενώ δίνει την ευκαιρία στον ΟΦΗ να τον πλησιάσει στους 4 βαθμούς 4 αγωνιστικές πριν το τέλος. Από την άλλη πλευρά ο Πανθρακικός δύσκολα θα κινδυνεύσει με είσοδο στα πλέι άουτ.