Οι διακρίσεις συνεχίζονται...

Με δύο ακόμη μετάλλια για τους Έλληνες αθλητές μας συνεχίστηκε στο Ολυμπιακό Κέντρο Ιππασίας στο Μαρκόπουλο το Παγκόσμιο Κύπελλο. Κατά την τρίτη ημέρα διεξαγωγής των αγώνων ο Αντώνης Πετρής ανέβηκε για δεύτερη φορά στο βάθρο των νικητών κατακτώντας το χάλκινο μετάλλιο, που κρέμασε στο στήθος της και η Ζέτα Φούντα. Πιο αναλυτικά, στο αγώνισμα ύψους 1,35μ. ο Αντώνης Πετρής ιππεύοντας τον Cover Page και κάνοντας άπταιστη διαδρομή σε χρόνο 40,78 κατέκτησε την 3η θέση. Στις πρώτες δύο θέσεις ήταν δύο Τούρκοι αθλητές, ο Ομέρ Καραεβλί με τη Urona με άπταιστη και τον καλύτερο χρόνο 37,95 και ο Φίλιπ Αμράμ με τον Oscar με άπταιστη και χρόνο 40,47. Στο αγώνισμα Νεολέκτων Ίππων ύψους 1,20-1,25μ. το χάλκινο μετάλλιο πήρε η πρωταθλήτρια Εφήβων το 2009, Ζέτα Φούντα, που ίππευσε τ