Ο Φλίγκος πήρε ξανά το όπλο του

17:39 1/3/2011 - Πηγή: Gazzetta
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Θύελλα Πετρωτού Τρικάλων 5-0 και η υπόθεση τίτλος πλέον όλο και πλησιάζει προς την πλευρά του Οικονόμου.Από την αρχή σχεδόν του πρωταθλήματος η φιλόδοξη ομάδα της Τσαριτσάνης κρατά σταθερά τα σκήπτρα του βαθμολογικού πίνακα και βλέπει ολοένα και πιο αισιόδοξα το ποδοσφαιρικό αύριο της επόμενης κατηγορίας, στην οποία καλείται να αγωνισθεί. Βέβαια απομένουν 7 αγωνιστικές μέχρι τη λήξη της περιόδου και οι άνθρωποι του συλλόγου εξακολουθούν να παραμένουν προσγειωμένοι, καθότι τίποτα ακόμη δεν έχει οριστικά κριθεί.Οι πρωτοπόροι μπήκαν δυναμικά στον αγωνιστικό χώρο από τα πρώτα
λεπτά της αναμέτρησης και κυνήγησαν τη νίκη απέναντι σε έναν αντίπαλο που έπαιξε ανοιχτά, άντεξε την πίεση των παιχτών της Τσαριτσάνης στο πρώτο ημίχρονο (σκορ 1-0 από το 4΄) και στην επανάληψη μη μπορώντας να κάνει κάτι καλύτερο, παρακολουθούσε τη ροή των φάσεων και των τερμάτων καθώς και των χαμένων ευκαιριών από την πλευρά των γηπεδούχων, αντιδρώντας κατά διαστήματα και δημιουργώντας κάποιες