Ο ευχαριστημένος Χιμένεθ!

Για δεύτερη σερί εβδομάδα ο Μανόλο Χιμένεθ ήταν απολύτως ικανοποιημένος από την προσπάθεια των παικτών του, ενώ αναφέρθηκε στη ρεβάνς της Τούμπας, τα όσα γίνονται στο ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά και τον Αμπντούν.Ακολουθούν αναλυτικά όσα είπε ο Χιμένεθ.

«Θεωρώ ότι πετύχαμε ένα πολύ σημαντικό αποτέλεσμα με έναν σοβαρό αντίπαλο. Μία ομάδα καλά φτιαγμένη, που παίζει πολύ παθιασμένα. Δε δίνουν κανένα πλεονέκτημα σε καμία διεκδίκηση της μπάλας κι εμείς με τη σπουδαιότητα του αγώνα της Τετάρτης που είναι μπροστά μας, έπρεπε με κάθε τρόπο να κερδίσουμε σήμερα αλλά
να απελευθερώσουμε και τους παίκτες από οποιαδήποτε επιβάρυνση. Για να κερδίσεις την Καβάλα πρέπει να προσπαθήσεις πολύ.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καλό, λίγες ευκαιρίες. Ηταν ένα παιχνίδι που σεβαστήκαμε πολύ η μία ομάδα την άλλη. Φαινόταν στα πρώτα 15-20 λεπτά ότι είχαμε τον έλεγχο και δε θα τους αφήναμε να κάνουν το παιχνίδι τους αλλά εκεί ήρθε ισορροπία στο παιχνίδι και δεν ξέραμε πώς να το ελέγξουμε. Στο δεύ