Νίκη (και) για τις Ελπίδες!

Με γκολ του Κουτσιανικούλη η Εθνική Ελπίδων επικράτησε 1-0 της αντίστοιχης ομάδας της Ελβετίας σε φιλική αναμέτρηση, και έδειξε να βρίσκεται σε πολύ καλή κατάσταση ενόψει του κρίσιμου αγώνα με τα Σκόπια.

Αν και η Εθνική μας δεν μπήκε πολύ δυνατά στον αγώνα, καθώς απειλήθηκε ουκ ολίγες φορές από τους γηπεδούχους Ελβετούς, κατάφερε σταδιακά να φέρει στα ίσια το παιχνίδι και με γκολ του Κουτσιανικούλη στο 33ο λεπτό έπειτα από λάθος της Ελβετικής άμυνας πήρε κεφάλι στο σκορ.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Γιώργου Γεωργιάδη, ξεκίνησε με πολύ πάθος και αποφασιστικότητα ενώ βρέθηκε κοντά στο δεύτερο γκολ όταν ο Σιόβας δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ελβετό τερματοφύλακα παρότι βρέθηκε απέναντι από το τέρμα στο 55’. Στη συνέχεια ο ρυθμός του αγ