«Μπάρτσα» για κούπα!

Αφού τα σάρωσε όλα πέρσι, με κεκτημένη ταχύτητα η Μπαρτσελόνα συνεχίζει να εντυπωσιάζει και την φετινή περίοδο. Οι πρωταθλητές Ευρώπης επικράτησαν 2-1 της Μπιλμπάο στο «San Mames», στον πρώτο τελικό του ισπανικού Σούπερ Καπ και πλέον πλέον είναι το μεγάλο φαβορί για ένα ακόμη τρόπαιο. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και οι Καταλανοί βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 1-0 χάρη σε γκολ του Ντε Μάρκος στην εκπνοή του πρώτου μέρους. Όμως στο δεύτερο ημίχρονο η «Μπάρτσα» έδειξε το πολύ καλό της πρόσωπο και μέσα σε διάστημα 10' έκανε την... ανατροπή και πήρε την νίκη με 2-1 χάρη σε γκολ των Τσάβι (58’) και Πέδρο (68’). Μάλιστα η Μπαρτσελόνα, που δεν είχε στην ενδεκάδα της ούτε τον Μέσι, αλλά ούτε τον Ιμπραϊμοβιτς, θα μπορούσε να τελειώσει το ματς έχοντας πετύχει και ένα τρίτο γκολ όμως το δυνατό σουτ τ