Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις

Τα λάθη στα τελευταία λεπτά και τα… σφαλτσοσφυρίγματα των διαιτητών στέρησαν από την Εθνική χάντμπολ των ανδρών τη νίκη κόντρα στην Ολλανδία, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη, 30-30 στο Ρότερνταμ.Στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής του 6ου προκριματικού ομίλου για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα χάντμπολ του 2012, η ελληνική ομάδα έχασε έδαφος στη «χώρα της τουλίπας», στην προσπάθεια που κάνει για την υπέρβαση σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης.

Χωρίς την απαραίτητη ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης, αλλά και τους διαιτητές να… σπρώχνουν τους Ολλανδούς, οι δύο ομάδες μοιράστηκαν
βαθμούς και εντυπώσεις. Συνεχίζοντας στους ίδιους ρυθμούς από την πρώτη μεταξύ τους αναμέτρηση στην Κρήτη μερικές μέρες πριν, οι διεθνείς μας άρχισαν πολύ καλά τον αγώνα και έπιασαν εξαιρετική απόδοση στο πρώτο ημίχρονο.

Με τον Γιώργο Χαλκίδη να αξιοποιεί τις ασίστ του Σπύρου Μπαλωμένου και τον Αλέξη Αλβανό να σημειώνει τέσσερα γκολ στο πρώτο μέρος, όσα και ο Χαλίδης, η Εθνική ήλεγχε το ρυθμ