Μοιρασιά για τους «Αιώνιους»... Νέους

14:38 2/2/2011 - Πηγή: Gazzetta

Ισόπαλοι με σκορ 1-1 αναδείχτηκαν οι Νέοι του Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού σε εξ αναβολής ματς που έγινε στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Κ20. Ανώτεροι οι «ερυθρόλευκοι» του Μπάμπη Ζελενίτσα.Ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με γκολ από τα... αποδυτήρια, αφού
μόλις στο 3' ο Δημήτρης Διαμαντάκος έκανε το 0-1 με αριστερό σουτ. Στην συνέχεια οι μικροί... Πειραιώτες έχασαν κάποιες καλές ευκαιρίες αλλά δεν άλλαξε κάτι στο Α' ημίχρονο.

Στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός πίεσε, δίχως να υπάρξει η κλασσική ευκαιρία που θα έφερνε το ματς στα ίσα. Στο 82' πάντως, οι «πράσινοι» κατάφεραν να ισοφαρίσουν μετά από πέναλτι που υπέδειξε ο διαιτητής της αναμέτρησης και που εκτέλεσε εύστοχα ο Φουρλάνος.

Μάλιστα, ο Ολυμπιακός τελείωσε το ματς και με παίκτη λιγότερο, με τον Πετρόπουλο να βλέπει την δεύτερη κίτρινη και κόκκινη του ρέφερι Βάτσιου στο 85'.

Οι συνθέσεις:

Παναθηναϊκός: Ταμπάκης, Τριανταφυλλόπουλος, Μαχλελής, Χουχούμης, Φέτσης (55' Μαρινάκης),