Μοιρασιά για Παίδες και Νέους

20:37 5/1/2010 - Πηγή: Gazzetta
Οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Κυκλάδων έπαιξαν χθες με τα αντίστοιχα συγκροτήματα της ΕΠΣ Λέσβου στο πλαίσιο του Πρωταθλήματος των Ενώσεων. Οι Νέοι ισοφάρισαν στο τέλος (2-2), ενώ οι Παίδες έμειναν στο 0-0.Δύο ισοπαλίες μέτρησαν οι Μικτές ομάδες της ΕΠΣ Κυκλάδων στα παιχνίδια που έδωσαν χθες στη Χίο για την δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος των Μικτών ομάδων των Ενώσεων της χώρας.Οι ΝέοιΟ Μπάλκας ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των Κυκλάδων στο 2-2 με αντίπαλο την Μικτή Νέων της Λέσβου. Αφού άνοιξε το σκορ στο πρώτο μέρος του αγώνα, χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό της ισοπαλίας με ένα φοβερό μακρινό σουτ στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού. Για λογαριασμό των Μυτιληνιών είχε ισοφαρίσει ο Νταής στο 54’, ενώ ο Μπριλάκης τους είχε δώσει το προβάδισμα στο 78ο λεπτό. Οι συνθέσεις:Κυκλάδες Βασιλάκης, Κρητικός, Νίκας,Πιτταράς (46’ Τσιλιώρης), Αρβανίτης, Ντάσιος, Μπάλκας, Πανα