«Μίλησε» στο τέλος η Βάρη

Με γκολ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων η Βάρη νίκησε στο μεγάλο ντέρμπι της Ανατολικής Αττικής με 3-2 την Θύελλα Ραφήνας, συνεχίζοντας την εξαιρετική της πορεία στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ - ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ  3 - 2 ΣΚΟΡΕΡ: 25΄ Σακελλαρίου, 40΄ Γονατάς 92 Πλίτσης-60΄, 90΄ Χαρακτίδης –ΑΠΟΒΟΛΕΣ: 70΄ Γονατάς-70’ Τσανακτσής,ΔΟΚΑΡΙΑ: 75’ Παναρίτης, 85’ Συμεωνίδης, 87’ ΟικονομίδηςΑΣΤΕΡΑΣ ΒΑΡΗΣ: Χανδρινός, Σιδηρόπουλος, Παναρίτης, Πλίτσης,
Κοζής, Αλούσης, Συμεωνίδης (84΄ Οικονομίδης), Γονατάς, Σακελλαρίου (66΄ Σκουρλάς), Κουτσιούμπας, Κολοβός (90΄ Ζορμπάς)ΘΥΕΛΛΑ ΡΑΦΗΝΑΣ: Κατέχος, Βιδικίδης, Τσανακτσής, Κοτροζίνης, Βασιλείου, Θεοδωράκος, Χαρακτίδης, Τσέλιος, Αρσενόπουλος, Χατζηηλίας (46΄ Λάμπρου), Νικολέας (46΄ Οικονόμου, 83΄ Σοτάλ) Στ’ άλλα ματς της Α’ ΕΠΣΑΝΑ που έγιναν χθες το Πόρτο Ράφτη αναδείχθηκε ισόπαλο 2-2 με τον Ολυμπιακό Αγίου Στεφάνου και ο Άρης Βούλας λύγισε με 2-1 τον Νικολακάκη.