Μίλα μου για... Μίλερ!

Οι Ρέιντζερς ήταν οι μεγάλοι νικητές του ντέρμπι του μίσους στη Σκωτία και επικράτησαν με 3-1 της Σέλτικ στο «Σέλτικ Παρκ», με μεγάλο πρωταγωνιστή τον... αμφιλεγόμενο Κένι Μίλερ.Το πρόσωπο του αγώνα, πριν ακόμη την έναρξή του ήταν ο Κένι Μίλερ, ο οποίος το περασμένο καλοκαίρι άλλαξε στρατόπεδο και πλέον ανήκει στο δυναμικό των Ρέιντζερς. Με το τέλος του αγώνα, όμως, μιλάμε για αυτόν πια μόνο για αγωνιστικούς λόγους, καθώς με δύο δικά του τέρματα οι φιλοξενούμενοι πήραν τη μεγάλη νίκη.Οι «Διαμαρτυρόμενοι» εμφανίστηκαν μεταμορφωμένοι προς το καλύτερο στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφεραν να πάρουν μεγάλη νίκη με 3-1,  ανατρέποντας το εις βάρος τους 1-0 του πρώτου ημιχρόνου. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους