Μία ντουζίνα σεντόνια...!

Αν και στο τέλος τα χρειάστηκε, η Λιόν έφυγε με 1-1 από το Καζάν και μετά το 3-1 του «Ζερλάν» προκρίθηκε σε βάρος της Ρούμπιν στους ομίλους του Champions League για 12η σερί σεζόν. Πριν δέκα μέρες η Λιόν ανακοίνωσε την απόκτηση του Μπακαρί Κονέ από την Γκινγκάμπ και ο 23χρονος στόπερ έβγαλε με το «καλημέρα» τα λεφτά του. Στο 87' της αναμέτρησης του Καζάν και ενώ η Ρούμπιν ήταν μπροστά με 1-0 και πίεζε για το γκολ της πρόκρισης, σκόραρε με
κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κάλστρομ (1-1) στέλνοντας τους Λιονέ στους ομίλους του Champions League για 12η διαδοχική χρονιά! Το ημίχρονο έληξε χωρίς γκολ, όμως οι Ρώσοι, που είχαν χάσει στο πρώτο ματς με 3-1, ανέβηκαν πολύ στην επανάληψη και με σουτ του Νάτσο στο 77' έφεραν την αναμέτρηση σε απόσταση βολής. Τελικά το παραμύθι γι' αυτούς δεν είχε αίσιο τέλος, αφού το... Κονέ για την Λιόν έγινε στο 87'. Οι συνθέσεις Ρούμπιν Καζάν (Κουρμπάν Μπερντιέφ): Ριζίκοφ, Καλέσιν, Σαρόνοφ, Κβερβέλια, Καραντενίζ, Λεμπεντένκο (69' Μάρινς), Νέμοφ, Νόμποα, Νάτσο, Κίσλιακ, Ντιάντιουν ( 69' Μεντβέτεφ). Λιόν (Ρεμί Γκαρντέ): Λιορίς, Ρεβεγιέ, Σισοκό, Κονέ, Λοβρέν, Κάλστρομ, Μπάστος, Γκονσαλόν, Γκομίς(83' Πιάνιτς), Μπριάντ, Λόπες (90' Πιέντ). Διαιτητής: Φρανκ Ντε Μπλέκερε (Βέλγιο)