«Μετρούσαν τα χρήματα στην εξέδρα»!

03:41 8/7/2011 - Πηγή: Gazzetta
Τρομερά πράγματα ειπώθηκαν από τον πρώην διαιτητή Σωτήρη Βοργιά, ο οποίος αναφερόμενος στο παιχνίδι Χαϊδάρι-Άρης τόνισε ότι "οι παράγοντες του Άρη μετρούσαν τα χρήματά τους στην κερκίδα"! Σύμφωνα με τα λεγόμενα του πρώην διαιτητή Σωτήρη Βοργιά, οι παράγοντες του Άρη δεν είχαν το ποσό που χρειαζόντουσαν για να στήσουν το ματς με το Χαϊδάρι, και έτσι το ματς δεν στήθηκε! Ο κ. Βοργιάς μίλησε στον ραδιοφωνικό σταθμό FM100, δηλώνοντας: «Δεν τους έφτασαν τα χρήματα για να στήσουν τον αγώνα!
Στο ματς Χαϊδαρίου-Αρη δεν ζητήθηκαν 500.000 ευρώ από τον κ.Σκόρδα, αλλά 220.000. Οι παράγοντες του Άρη μετρούσαν τα χρήματα τους στην κερκίδα, αλλά δεν τους έφταναν... Έτσι το ματς δεν στήθηκε». Θυμίζουμε ότι ο Λάμπρος Σκόρδας έχει επίσης τοποθετηθεί για το συγκεκριμένο παιχνίδι του 2006, όταν ο Άρης ήταν στην Β’ Εθνική και ήθελε τη νίκη για να επιστρέψει στην πρώτη κατηγορία, και είχε τονίσει τα εξής: «Γνωρίζω ένα συγκεκριμένο παιχνίδι, στο οποίο ο πρόεδρος της μιας ομάδας μπήκε στα αποδυτήρια και είπε στους παίκτες: “Το θέλω Χ ημίχρονο, διπλό τελικό”. Πρόλαβαν και οι παίκτες να το παίξουν, μια και είχαν να πάρουν λεφτά πολύ καιρό». Μάλιστα, ο τότε πρόεδρος του Άρη είπε πως του ζητήθηκαν πριν το ματς 500.000 ευρώ για να «δώσει» το Χαιδάρι το ματς στον Άρη, όμως εκείνος αρνήθηκε και τελικά το παιχνίδι έληξε 1-2 με εκείνο το αξέχαστο γκολ του Βελώνη στο 92ο λεπτό.