Μέτρια εμφάνιση και ήττα

Την ήττα με 27-14 από την Τουρκία γνώρισε η Εθνική χάντμπολ των γυναικών στο κλειστό της Μίκρας, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 5ου προκριματικού ομίλου του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος.Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα δεν κατάφερε να πάρει ένα θετικό αποτέλεσμα στη Θεσσαλονίκη, πραγματοποιώντας μέτρια εμφάνιση, ιδιαίτερα στην επανάληψη. Είναι χαρακτηριστικό ότι σε 24 λεπτά σημείωσε μόλις 2 τέρματα, δίνοντας την ευκαιρία στην αντίπαλο ομάδα να εξασφαλίσει μια ασφαλή διαφορά (από 13-9 στο ημίχρονο σε 25-11) και να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα.«Η ομάδα μας απέχει από την Τουρκία σε εμπειρία. Εμείς θελήσαμε να βελτιώσουμε την άμυνά μας και σε διάφορα σημεία του παιχνιδιού το καταφέραμε, παρά τα 27 γκολ που δεχθήκαμε. Επιθετικά είναι αλήθεια ότι είχαμε πρ