Με το δεξί η εποχή Βρύζα

Με το καλυτερο τρόπο ξεκίνησε η θητεία του Ζήση Βρύζα στον προεδρικό θώκο του ΠΑΟΚ. Η ομάδα του Φερνάντο Σάντος επικράτησε με 2-0 του ΠΑΣ Γιάννενα στη Τούμπα και σημείωσε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα. Σκόρερ για τον Δικέφαλο του Βορρά ο Λίνο με ωραία εκτέλεση φάουλ στο 43', και ο Αραμπατζής στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Αξιόμαχος ο ΠΑΣ στο πρώτο ημίχρονο, δοκάρι ο Σαϊτιώτης. Έπρεπε να περάσουν 43 λεπτά για να μπορέσει ο ΠΑΟΚ, όχι να ξεκλειδώσει την άμυνα του ΠΑΣ Γιάννινα, να πετύχει γκολ. Το κλείσιμο του πρώτου ημιχρόνου ήταν ιδανικό για τους παίχτες και τον Φερνάντο Σάντος εν’ συγκρίσει με τα όσα έδειχναν οι Θεσσαλονικείς στα υπόλοιπα λεπτά του αγώνα. Ο Δικέφαλος του Βορρά ήταν κακός στο ξεκίνημα του παιχνιδιού. Ούτε μια φάση μπόρεσαν οι παίχτες του Πορτογάλου τεχνικού να δημιουργήσ