Με... σφραγίδα Κουτσιανικούλη!

Η νίκη της Εθνικής Ελπίδων με 2-1 επί της αντίστοιχης της Κύπρου, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας ενόψει της αναμέτρησης με τη Λιθουανία (6/6/2009) για την προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος 2011, έφερε την σφραγίδα του Βασίλη Κουτσιανικούλη, που πέτυχε το ένα εκ των δύο γκολ της. Στο πρώτο ημίχρονο, το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα είχε ένα πολύ καλό δεκάλεπτο (25'-35'), δημιουργώντας σημαντικές ευκαιρίες για να προηγηθεί
στο σκορ. Στο 25' ο Κίσσας πραγματοποίησε εντυπωσιακή απόκρουση στη σέντρα-σουτ του Ριζογιάννη, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Γιάντσης δεν μπόρεσε από το ύψος της μικρής περιοχής να προωθήσει τη μπάλα στα δίχτυα. Ο Κύπριος τερματοφύλακας νίκησε σε τετ-α-τετ τον Αθανασιάδη στο 31' και στο 35' ο Γιάντσης έστειλε με δυνατό σουτ τη μπάλα να βρει το οριζόντιο δοκάρι. Η Κύπρος με όμορφη αντεπίθεση και πλασέ του Τόφα στο 41' κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Η Εθνική μας ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο το δεύτερο ημίχρονο, καθώς στο 49' ο Κουτσιανικούλης εκμεταλλεύθηκε την