Λυτρώθηκαν στις καθυστερήσεις!

ΟΦΗ και Παναιτωλικός λυτρώθηκαν στις καθυστερήσεις απέναντι σε Πανθρακικό (2-1) και Καλλιθέα (1-0) αντίστοιχα και έμειναν κοντά στον πρωτοπόρο ΠΑΣ Γιάννενα, που επικράτησε εύκολα των Τρικάλων με 2-0.Εύκολα ο ΠΑΣ παρέμεινε στην κορυφή

Στα Γιάννενα, ο ΠΑΣ μπήκε πιο δυνατά από τα Τρίκαλα και πήρε το προβάδισμα στο σκορ στο 12’ με εκπληκτική εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον και διατήρησε τον έλεγχο μέχρι το τέλος. Οι γηπεδούχοι έχασαν και άλλες ευκαιρίες
για να πετύχουν και άλλα τέρματα, με τους Θεσσαλούς να απειλούν μόνο σε μία περίπτωση στο πρώτο μέρος, όταν ο Κοντογουλίδης αστόχησε από κοντά στο 18’.

Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο, με τον Μπακαγιόκο να τελειώνει το παιχνίδι στο 90’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και έδωσε τη δυνατότητα στον ΠΑΣ να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.