Λύτρωση στο τέλος για Ίντερ!

Ένα γκολ του Σνάιντερ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στην Ίντερ επί της Ουντινέζε με 2-1 στο «Σαν Σίρο» και την ανέβασε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας. Ανώτεροι οι φιλοξενούμενοι, έχασαν μεγάλες ευκαιρίες να πάρουν το διπλό. Στο άλλο ματς του Σαββάτου, Μπάρι και Κατάνια κακοποίησαν το ποδόσφαιρο, μένοντας στο 0-0. Ολλανδική λύτρωση! Μία νέα γκέλα διαφαινόταν στον ουρανό του Μιλάνου για την Ίντερ, αλλά τελικά στις καθυστερήσεις ο Σνάιντερ έδωσε τη νίκη στους πρωταθλητές με 2-1. Η Ίντερ άνοιξε το σκορ στο 22ο λεπτό, όταν μετά από υποδειγματική αντεπίθεση, ο Ετό πάσαρε στον Στάνκοβιτς που έμπαινε στα δεξιά της περιοχής και ο Σέρβος με πολύ δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Χαντάνοβιτς. Οι «νερατζούρι», όμως, δεν πρόλαβαν να π