Λείπει ο Δέλλας, χάνει βαθμούς!

Κατά το «λείπει ο γάτος χορεύουν τα ποντίκια», έτσι και στην περίπτωση του Τραϊανού Δέλλα, όταν απουσιάζει, η ΑΕΚ χάνει πάντα βαθμούς φέτος! Τυχαίο; Δεν περνάει όμως και απαρατήρητο ενόψει Λάρισας! Το gazzetta.gr αναλύει.Ο Τραϊανός Δέλλας κάνει- κατά γενική ομολογία- μία πολύ καλή χρονιά με την ΑΕΚ.
Οι ικανότητές του αναμφισβήτητες, όμως το γεγονός ότι δεν είχε τόσους πολλούς τραυματισμούς φέτος, τον βοήθησαν μέχρι τώρα να έχει εξαιρετική παρουσία κλείνοντας πολλές τρύπες στο κέντρο της άμυνας της ΑΕΚ.Έγινε αλλαγή με Πανιώνιο και στο 5λεπτο η ΑΕΚ δέχτηκε γκολ!Συμπερασματικά: λείπει ο κολοσσός; Η Ένωση χάνει βαθμούς και αυτό συνέβη σε 3 παιχνίδια που δεν αγωνίστηκε, ενώ στο 4ο ματς που έγινε αλλαγή με τον Πανιώνιο στο 45’ λόγω τραυματισμού, η ΑΕΚ πέντε λεπτά μετά, στο 50’ με τον Ριέρα δέχτηκε το γκολ και ηττήθηκε με 1-0 στη Νέα Σμύρνη! Κι αυτό τυχαίο;Ο Δέλλας όταν είναι σε καλή κατάσταση κάνει την διαφορά στην άμυνα της ΑΕΚ. Κανείς δεν λέει ότι ο νεαρός Κώστας Μανωλάς δεν είναι σπουδαία