Λευκή ισοπαλία για Εργοτέλη με Λοκομοτίβ

Χωρίς νικητή έληξε η φιλική αναμέτρηση του Εργοτέλη με την Λοκομοτίβ Σόφιας, που διεξήχθη στην Γερμανία και στο Γκόσεντικ. Το 0-0 αδικεί τους Κρητικούς που είχαν τον έλεγχο του αγώνα. Στο πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο στάθηκε με δηλώσεις του ο τεχνικός των «κιτρινόμαυρων» Νίκος Καραγεωργίου. Παρότι στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα ο Εργοτέλης είχε τον έλεγχο χάνοντας πολλές ευκαιρίες για γκολ, δεν κατάφερε να νικήσει την Λοκομοτίβ Σόφιας στην φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Γερμανία μένοντας στο μηδέν. Οι Κρητικοί ειδικά στο δεύτερο μέρος έπιασαν πολύ καλή απόδοση, όμως ήταν άστοχοι στις τελικές τους προσπάθειες. Καραγεωργίου: «Ικανοποιημένος από την επανάληψη» Ο τεχνικός του Εργοτέλη Νίκος Καραγεωργίου μιλώντας για το ματς με την Λο