Κυπελλούχος ο Αστέρας Αμαλιάδας

Μετά από έξι χρόνια ο Αστέρας Αμαλιάδας αναδείχθηκε κυπελλούχος Ηλείας, μιας και επικράτησε στον τελικό του ΠΑΟ Βάρδας με 2-0.Ο Αστέρας Αμαλιάδας αναδείχθηκε κυπελλούχος Ηλείας επικρατώντας στον τελικό με 2-0 του ΠΑΟ Βάρδας στο γήπεδο της Γαστούνης. Αυτό ήταν το 12ο κύπελλο στην ιστορία του Αστέρα που πήρε το κύπελλο μετά από έξι χρόνια. Στο πρώτο ημίχρονο τη μεγάλη ευκαιρία την έχασε η Βάρδα στο 37΄όταν μετά από κόρνερ του Παπουτσή ο Διαμαντόπουλος
πήρε την κεφαλιά με την μπάλα να χτυπάει στο οριζόντιο δοκάρι. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Βάρδας συνέχισε να είναι καλύτερη, όμως ο Αστέρας με δύο γκολ στις καθυστερήσεις κατέκτησε το κύπελλο. Συγκεκριμένα στο 95’ μετά από σέντρα του Μαργαρώνη, ο Δαβουρλής με σουτ έκανε το 1-0. Μετά από δύο λεπτά ο Λυμπέρης κέρδισε πέναλτι από τον Βραχνή, που αντίκρισε την κόκκινη κάρτα. Από τα 11 βήματα ο Δαβουρλής έγραψε το τελικό 2-0.ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ: Τρυφωνόπουλος, Μαρσέλης, Γκρί