Κιτρινόμαυρες «ακτίνες» στη Λισσαβόνα

Η ΑΕΚ ηττήθηκε από την Μπενφίκα με 2-1 και το gazzetta.gr κάνει την κριτική των παικτών που χρησιμοποίησε ο Ντούσαν Μπάγεβιτς.Σάχα: Φέρει ευθύνη και για τα δύο γκολ που δέχθηκε. Στο πρώτο κάνει λάθος εκτίμηση, στο δεύτερο βγήκε σχεδόν έξω από την περιοχή για να φάει τελικά γκολ με τακουνάκι... Βαθμός: 4Αραούχο: Είχε προβλήματα στο ξεκίνημα του αγώνα καθώς από την πλευρά του αγωνιζόταν ο Ντι Μαρία, ενώ χρεώθηκε και με ένα πέναλτι που δεν έκανε ποτέ. Μετά το πρώτο 15λεπτο βελτίωσε την απόδοση του, τα πήγε αρκετά καλά ανασταλτικά και παράλληλα προσπάθησε να βοηθήσει και επιθετικά. Βαθμός: 6Γεωργέας: Είχε δύσκολο έργο καθώς νωρίς στο πρώτο ημίχρονο ο Ντι Μαρία άλλαξε πλευρά. Ο Γεωργέας προσπάθησε για το καλύτερο αλλά δεν είναι και στα... καλύτερα του. Στο δεύτερο γκολ που δέχθηκε η ΑΕΚ εκτέθηκε από τον παικταρά Ντι Μαρία, αλλά έχει στα συν το γεγονός ότι