Κατρακυλάει η Λίβερπουλ!

Μία ακόμα ήττα γνώρισε στο φετινό πρωτάθλημα η Λίβερπουλ καθώς έχασε με 2-0 στο Πόρτσμουθ και χάνει έδαφος στην μάχη των ευρωπαϊκών θέσεων.Δεν αποτελεί πλέον έκπληξη όταν χάνει η Λίβερπουλ. Η ομάδα του Μπενίτεθ δεν δείχνει ικανή να συνέλθει και αυτό αποδείχτηκε για μία ακόμα φορά στον αγώνα με την Πόρτσμουθ που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής. Οι «κόκκινοι» ηττήθηνα με 2-0 στο «Φράτον Παρκ» από την ουραγό του πρωταθλήματος και πλέον χάνουν έδαφος στην μάχη της Ευρώπης.Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 33' με κοντινό σουτ του Μπελχάτζ και στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου απέκτησαν αριθμητικό πλεονέκτημα όταν αποβλήθηκε ο Μασεράνο. Η Λίβερπουλ απείλησε ελάχιστα στο δεύτερο μέρος, με σουτ των Κάραγκερ και Τζέραρντ που κατέληξαν άουτ και με μία προσπάθεια