Καραπιάλης: «Μέτρια μέρα για Ιμπαγάσα»

Ο Βασίλης Καραπιάλης σχολίασε το ντέρμπι του ΠΑΟΚ με τον Ολυμπιακό αναφέροντας ότι ο Ολυμπιακός έχασε μια πρώτης τάξεως ευκαιρία να καθαρίσει τον τίτλο, με τις ευκαιρίες που έχασε στο πρώτο ημίχρονο.Αναλυτικά τα όσα είπε στην «Εξέδρα»:«Ο Ολυμπιακός έχασε μια πρώτης ευκαιρία να καθαρίσει
το πρωτάθλημα από χθες. Και ήταν ευκαιρία γιατί προηγήθηκε στο σκορ με 1-0 και είχε δυο κλασικές ευκαιρίες να κλειδώσει το παιχνίδι από νωρίς.Όμως δεν το έκανε και δέχθηκε ένα γκολ σε πολύ άσχημη χρονική στιγμή. Αντί να πάει με 0-1 τουλάχιστον στα αποδυτήρια, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε από ένα λάθος της άμυνας και εκεί άλλαξε η ψυχολογία. Ο ΠΑΟΚ πίεσε αρκετά στο δεύτερο ημίχρονο και μπόρεσε να πάρει τη νίκη. εκτός από το πρώτο 25λεπτο πάντως, ο Ολυμπιακός δεν μου άρεσε στην Τούμπα. Είχε σε μέτρια ημέρα το βαρόμετρο της ομάδας, τον Ιμπαγάσα, ενώ γενικά δεν τράβηξαν τα χαφ και δεν τροφοδοτήθηκαν οι επιτεθικοί. Οι ακραίοι χαφ ήταν κακοί (Ρόμενταλ, Ζαϊρί) αλλά και ο Ντουντού δεν βοήθησε.Δεν υπήρχε καθαρό μυαλό, ενώ σ