Κακή εμφάνιση και δεύτερη ήττα

Τη δεύτερη ήττα του, για την β’ προκριματική φάση του Τσάμπιονς Λιγκ στο χάντμπολ γυναικών γνώρισε ο ΑΣΕ Ορμή, αυτή τη φορά από την ισπανική Έλντα Πριστίτζιο με 34-20.Στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου που φιλοξενείται στην Πάτρα, οι Πρωταθλήτριες Ελλάδας δεν κατάφεραν να παρουσιάσουν ένα καλό αγωνιστικό πρόσωπο. Οι Ισπανίδες, οι οποίες ήταν εξαρχής το φαβορί πήραν κεφάλι στο σκορ προηγήθηκαν με 19-9 στο ημίχρονο ενώ στην επανάληψη έφτασαν τη διαφορά ακόμη και στα 13 γκολ.Οι «λέαινες» προσπάθησαν να ξαναμπούν στο παιχνίδι μείωσαν στα 7 τέρματα, χωρίς ωστόσο να πετύχουν τίποτα παραπάνω, μένοντας στην τελευταία θέση της βαθμολογίας χωρίς βαθμό. Η Ορμή ολοκληρώνει το απόγευμα της Κυριακής (19/9) τις υποχρεώσεις της κόντρα στην ολλανδική VOC Α