Ίβιτς: «Πάνω από όλα η ομάδα»

Ο Βλάνταν Ίβιτς ήταν αυτός που έδωσε τη λύση για τον ΠΑΟΚ απέναντι στη Ξάνθη με το γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις με τον Σέρβο μέσο να ξελασπώνει για δεύτερη φορά φέτος τον Δικέφαλο με δικό του τέρμα στο τέλος. Ο ίδιος αναφέρθηκε στη σημαντική αυτή νίκη, τονίζοντας ότι στόχος της ομάδας είναι πάντοτε η νίκη, ενώ δεν δίστασε να αφήσει αιχμές κατά της διαιτησίας. «Ήταν μία πολύ δύσκολη νίκη, η οποία ήρθε στα τελευταία λεπτά. Σίγουρα ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Ξέραμε από πριν πως παίζει η ομάδα της Ξάνθης. Είναι μία ομάδα η οποία αμύνεται μαζικά και όλοι είναι πίσω από τη μπάλα. Αυτό δε δίνει πολύ χώρο στον αντίπαλο και πρέπει κάθε ευκαιρία που έχεις να την αξιοποιείς. Εμείς δεν είχαμε πολλές ευκαιρίες σήμερα, αλλά για να κερδίσεις την Ξάνθη πρέπει να κάνεις γκολ τις 2-3 ευκαιρίες που έχεις. Γ