Ήττα για τον Ηρακλή

Με ήττα συνέχισε ο Ηρακλής τις υποχρεώσεις του στο διεθνές τουρνουά της Βουλγαρίας. Μετά τη νίκη με 3-0 στην πρεμιέρα επί της Λουκόιλ, ο γηραιός έχασε με 3-2 σετ από την διοργανώτρια Πιρίν, στο πλαίσιο της δεύτερης ημέρας των αγώνων. Ο τεχνικός της ελληνικής ομάδας, Χάρι Μπρόκινγκ προχώρησε σε μερικές αλλαγές, σε σχέση με το πρώτο ματς. Για προληπτικούς λόγους δεν αγωνίστηκε ο Καμίλ Μπάρανεκ, ο οποίος προστατεύθηκε εν όψει των φιλικών που θα γίνουν στην Πολωνία και θα αποτελέσουν την πρόβα τζενεράλε για την έναρξη του ελληνικού πρωταθλήματος. Επίσης ξεκίνησε βασικός διαγώνιος ο Γκασπαρίνι, ενώ στη συνέχεια πέρασε στη θέση του τον Κράβαρικ. Τα σετ:  24-26, 25-23, 24-26, 25-16, 15-13 ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπρόκινγκ): Γεωργιάδης, Κάλα, Γκασπαρίνι, Κραλ.